logo


<<  4/16 >>

Niektorí ľudia ostanú chorí zakaždým, keď majú orgazmus.

8.1.2018 12:37 | Admin

Niektorí ľudia ostanú chorí zakaždým, keď majú orgazmus.

Väčšina ľudí považuje orgazmus za pozitívny zážitok. To však nie je pravda pre ľudí, ktorí zažívajú niečo známe ako syndróm post-orgazmického ochorenia, alebo skrátene POIS.

POIS je zriedkavý zdravotný stav, ktorý zdása z väčšej časti postihuje mužov a spôsobuje chorobu až jeden týždeň po každom orgazme. Symptómy sa značne líšia, od alergických reakcií (napríklad kongescie, bolesti v krku, svrbivé oči) až po pocit, že máte chrípku. V oboch p sa príznaky vyskytujú zvyčajne krátko po orgazme (niekedy v priebehu niekoľkých sekúnd).

Takže čo spôsobuje POIS? To nevieme s istotou. Avšak väčšina lekárov verí, že je to výsledok alergie na niektoré zložky v ľudskom sperme - konkrétne, chemickej látke produkovanej prostatou. Na druhej strane, niektorí ľudia sú alergickí na spermie mužského partnera, čiže problémom môže byť aj ejakulácia.

Podľa všetkého, čo bolo povedané, vzhľadom na to, v akej veľkej miere existujú príznaky, je možné, že POIS môže mať viacero príčin, čo znamená, že pre niektorých je alergiu, ale to však nemusí platiť pre všetkých. Alternatívna teória je skutočnosť, že POIS pochádza z chemického problému v mozgu.

Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

<<  4/16 >>Adresa
Na Folimance 2155/15, Vinohrady, 120 00 Praha 2, Česká republika
Telefón
+421 950 422 124
E-mail
info@erectil.eu
objednavky@erectil.eu
Facebook
Sledujte naše novinky na sociálnej sieti Facebook


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam