logo


<<  2/16 >>

Prečo sa bozkávame pod imelom?

8.1.2018 12:57 | Admin

Prečo sa bozkávame pod imelom?

Mnohí z nás si vyzdobili imelomsvoje domovy v období vianočných sviatkov. Často visí zo stropu alebo cez dvere, s bozkami ponúkanými tým, ktorí stoja pod ním. Premýšľali ste niekedy prečo? Prečo sa imelo spája s bozkávaním?

Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že imelo je vlastne parazitárna rastlina. To znamená, že to nie je rastlina, ktorú by ste chceli nájsť rásť vo vlastnom dvore! Imelo preniká cez vetvy stromu a kradne mu živiny a vodu. To umožní imelu rásť a prosperovať, zatiaľ čo hostiteľský strom trpí.

Imelo je druh phoradendronu, meno, ktoré v gréčtinedoslova znamená "zlodej stromu", odrážajúc jeho parazitickú povahu. Z tohto hľadiska je logické, že sa táto téma krádeže prenieslaako dekoratívna výzdoba, s tým, že imelo sa používa ako zámienka na "ukradnutie" bozku (aj keď je jasné, že to nie je skutočne krádež, keďže ľudia stojaci pod imelom majú zrejme právo odmietnuť).

Pravdepodobne to však súvisí viac s tým, že imelo je už dlho považované za symbol plodnosti. Je to preto, lebo imelo môže rásť takmer kdekoľvek. Napríklad niektoré druhy rastú v púšti, zatiaľ čo iným sa darí v chladnom prostredí. Schopnosť tejto rastliny prosperovať aj v najtvrdších podmienkach je dôvodom, prečo sa imelo v mnohých kultúrach historicky používalo ako liečba neplodnosti u ľudí aj zvierat.

Okrem toho, že je symbolom plodnosti, stojí za zmienku tiež to, že imelo hralo kľúčovú úlohu v starobylom nórskom folklóre, v ktorom bohovia vyhlásili, že táto rastlina je symbolom lásky a života.

V moderných časoch sa imelo nepoužíva len ako ospravedlnenie pre bozkávanie - naďalej sa používa ako liečivá rastlina v niektorých častiach sveta. V niektorých európskych krajinách je extrakt z imela jedným z najbežnejších liekov predpísaných pacientom s rakovinou! Napriek jeho popularite v Európe a niektorým výskumom, ktoré naznačujú, že imelo môže zabiť rakovinové bunky, nie je schválená FDA pre použitie v Spojených štátoch.

Tak ako nie je schválené imelo v Amerike, tak ani u nás ani v Amerike nie je schválená Kamagra. Apelujeme na vás preto buďte rozumný a používajte schválené lieky a doplnky výživy ako je Erectil!

Prečítajte si viac o bezpečnosti lieku zvaného Kamagra.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

<<  2/16 >>Adresa
Na Folimance 2155/15, Vinohrady, 120 00 Praha 2, Česká republika
Telefón
+421 950 422 124
E-mail
info@erectil.eu
objednavky@erectil.eu
Facebook
Sledujte naše novinky na sociálnej sieti Facebook


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam