logo


 1/16 >>

Skúsenosti s BDSM a skupinový sex medzi priateľmi s výhodami a partnermy

8.1.2018 13:00 | Admin

Skúsenosti s BDSM a skupinový sex medzi priateľmi s výhodami a partnermy

Sú rovnakí ľudia, ktorí sa zaoberajú príležitostnými sexuálnymi vzťahmi "bez záväzkov" a ktorí sa zaoberajú podobnými sexuálnymi aktivitami v romantických vzťahoch? Existuje nejaký výskum, ktorý naznačuje, že odpoveď je áno, prinajmenšom pri pohľade na relatívne bežné sexuálne praktiky. Napríklad v štúdii z roku 2014, ktorábola publikovaná o tejto téme, sa nezistili žiadne rozdiely v skúsenostiach s bozkávaním, vzájomnou masturbáciou, orálnym sexom, vaginálnym stykom a análnym stykom pri porovnávaní ľudí, ktorí mali priateľa s prínosmi (FWB) alebo romantického partnera.

Nepýtali sme sa však na účasť na menej konvenčných sexuálnych aktivitách, ako je BDSM (bondage, discipline, dominance and submission teda otroctvo, disciplína, dominancia a podriadenie) a skupinový sex. Je možné, že v súvislosti s týmito aktivitami môžeme vidieť odlišný vzťah vzhľadom na skutočnosť, že tieto vzťahy - romantiky a FWB - majú tendenciu sa líšiť, pokiaľ ide o sexuálnu exkluzivitu aj sexuálnu komunikáciu.

Napríklad, vzhľadom na to, že existuje menší tlak na zachovanie vzťahu s neformálnym partnerom, mohli by byť priatelia s výhodami viac náklonní účasti na skupinových sexuálnych aktivitách? Vzhľadom na to, že romantickí partneri majú tendenciu mať vyššiu úroveň sexuálnej komunikácie, niečo, čo je potrebné na to, aby ľudia mohli zdieľať svoje fantázie a bezpečne ich praktizovať, mohli by byť skôr náklonní k účasti na BDSM?

Snažili sme sa odpovede na tieto otázky nájsť v štúdii, ktorábola predstavená na stretnutí Spoločnosti pre vedecké štúdium sexuality. V tejto štúdii sa skúmalo približne 1100 dospelých, ktorí buď mali súčasného priateľa s výhodami (26%) alebo súčasného romantického partnera (74%). Účastníci mali v priemere 29 rokov a väčšina z nich bola označená ako žena (73%) a heterosexuálna (74%).

Všetci boli požiadaní, aby uviedli, či sa so svojim súčasným partnerom podieľali na rôznych sexuálnych praktikách alebo nie, vrátane konvenčných aktivít, ako aj rôznych foriem BDSM a skupinového sexu.

Zistilo sa, že v súlade s predchádzajúcim výskumom boli oba typy vzťahov veľmi podobné a vykazovali vysokú mieru skúseností s konvenčnými sexuálnymi činmi. Romantickí partneri mali štatisticky väčšiu pravdepodobnosť, že sa zapájajú do niektorej z týchto aktivít. Rozdiely boli však pomerne malé (napr. 96% priateľov s prínosmi pobozkali svojho partnera, v porovnaní s 99% romantických partnerov). V dôsledku toho tieto rozdiely nemusia byť obzvlášť zmysluplné, najmä vzhľadom na veľkú rozmanitosť vzorky. Faktom je, že veľké vzorky jednoducho majú väčšiu silu na zisťovanie malých účinkov.

Pokiaľ ide o ostatné aktivity v prieskume, zistilo sa, že - ako sa očakávalo - romantickí partneri mali skúsenosti s niektorými formami BDSM (konkrétne otroctvo, 33% romantických partnerov zatiaľ čoFWB len 22%). Naproti tomu priatelia s prínosmi mali viac skúseností s viacerými partnermi (konkrétne s trojkou, 17% FWB zatiaľ čo romantickí partneri len 9%).

Ako vidíte, rozdiely tu boli pomerne veľké: FWB mali pravdepodobne dvojnásobnú pravdepodobnosť trojky, zatiaľ čo romantickí partneri mali o 50% väčšiu pravdepodobnosť, že sa pokúsili o otroctvo. Tieto zistenia sú v súlade s odôvodnením, že BDSM túžby sa zdieľajú a pôsobia vo vzťahoch charakterizovaných vysokou úrovňou sexuálnej komunikácie, zatiaľ čo túžby po sexe s viacerými partnermi majú väčšiu pravdepodobnosť uplatňovania vo vzťahoch, v ktorých je menší tlak na zachovanie sexuálnej exkluzivity s jedným partnerom.

Mnoho ľudí pred praktikami ako BDSM alebo skupinový sex rado užíva podporné látky ako môže byť napríklad Kamagra oral jelly. Kamagra však u nás nie je schválna a nie je rozumné sa s ňou zahrávať. Preto odporúčame vsadiť na istotu a užívať Erectil!

 

Prečítajte si viac o bezpečnosti lieku Kamagra.

Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 1/16 >>Adresa
Na Folimance 2155/15, Vinohrady, 120 00 Praha 2, Česká republika
Telefón
+421 950 422 124
E-mail
info@erectil.eu
objednavky@erectil.eu
Facebook
Sledujte naše novinky na sociálnej sieti Facebook


Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam